Nová tvář pro hlavní kempy! Šveedský trenér Linus Appelgren

Rád bych Vám představil novou tvář do našeho trenérského týmu. Trenér naší nejlepší brankářky Blanky Škodové ze Švédského AIK Linus Appelgren! Věříme, že díky téhle mezinárodní spolupráci opět posuneme naše brankáře k jejich cílům!! Níže si můžete přečíst krátký rozhovor s Linusem, který bude jako trenér na PRO kempu 1 a hlavním kempu 7-12.7.2024.

Linus proč jsi si vybral právě ke spolupráci naší brankářskou akademii ?

Chtěl jsem prozkoumat brankářství mimo Švédsko, odkud pocházím. Úzká spolupráce s českým brankářem v minulé sezóně a kontakty již navázané v Česku padla moje volba. Začal jsem se vyptávat, s každým s kým jsem mluvil, řekl, že TEAMBHA je nejlepší akademie. Možnost pracovat s brankáři, kteří chtějí dosáhnout nových úrovní ve své hře, ale také pracovat s již profesionálními hráči, kteří potřebují poslední krok (PRO kempy). Takže když mě Patrik oslovil, moje odpověď byla jasná. Pokud půjdu do Čech, chci být trenérem TEAMBHA.
  •  

Máš výborné zkušenosti s českou brankářkou Blankou Škodovou. Jake to bylo pracovat s Blankou?

Jak již bylo zmíněno, minulou sezónu jsem spolupracoval s českou brankářkou, reprezentační brankářkou Blankou Škodovou. Skvělá zkušenost a opravdu profesionální sportovkyně. Nejen skvělá sportovkyně, ale ještě lepší člověk. Je tvrdě pracující a vždy hladová se učit a rozvíjet, bez ohledu na to, zda to byla velká změna nebo malé úpravy. Nikdy nebyla spokojená, dokud to nebylo dokonalé. Klade to na mě jako na trenéra velké nároky, ale také dává možnost klást požadavky na brankáře. Přesně tak, jak to má být. Když se jí zeptáte, mohla by říct, že jsem příliš vybíravý a zasekávám, se v detailech. Ale to je to, co dělá nejlepší brankáře, které máme.

Co bys rád přinesl našim brankářům během hlavních kempů?

Chtěl bych přivést a dát brankářům během těchto kempů větší pochopení v detailech a důležitosti tvrdé práce. Malé detaily dělají největší rozdíl a to je věc, na kterou tlačím nejvíce. Poskytne jim to také způsob myšlení, že všechno má svůj čas. Nepohneme se dál, dokud nebudeme dokonalí v každém kroku, který děláme. A na závěr dám brankářům pár postřehů o tom, jaká očekávání se od vás vkládají do hry v jiných částech Evropy a jak pracujeme s brankáři ve Švédsku.

Náš partner CCM nás propojil a díky tomu jsi se stal součásti našeho týmu. Jaká je tvoje role v CCM?

⁠Pracuji v centrále Evropy jako koordinátor pro profesionály a zakázkové dodávky pro brankářské produkty. Jednoduše to znamená, že mám na starosti a objednávám veškerou mírovou brankářskou výstroj v Evropě pro všechny brankáře, kteří nosí naši značku. Takže pokud něco vím, je to brankářská výstroj, každý její kousek. Jestli znáte jakéhokoliv profesionální brankáře v Evropě v CCM výstrojí tak je ode mě 🙂 
 

Děkujeme mockrát za krátký rozhovor pro naše brankáře a budeme se těšit v letě.

Těšíme se na setkání s vámi všemi v červenci!

Brzy se uvidíme

Krátké informace o Linus Appelgren

Jsem 26letý trenér brankářů ze Stockholmu ve Švédsku. Chytal jsem v  Division 1 ve Švédsku jako brankář. Po skončení mé hráčské kariéry jsem začal hned trénovat. A reprezentoval jsem dva z největších klubů ve Švédsku, Djurgårdens IF a nejnovější AIK v SDHL, která je jedna z nejlepších ženských lig v Evropě